Mediálna kultúra na Slovensku v medziach verejnoprávnosti. Mika vs. Zvolenský?

Autor: Daniel Mičuda | 3.2.2015 o 13:15 | (upravené 4.2.2015 o 16:54) Karma článku: 5,48 | Prečítané:  1416x

Nie tak dávno verejnosťou zarezonovali vyhlásenia generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku, že reklamu, http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/912681-tento-spot-aliancie-k-referendu-odmietli-vysielat-televizie/ či kázne s nenávistnou  tématikou pastierskeho listu http://www.ke-arcidieceza.sk/pastiersky-list-k-narodnemu-referendu-o-ochrane-rodiny/ Konferencie biskupov Slovenska (KBS), vraj na podporu rodiny, do vysielania RTVS nezaradí. http://http://spravy.vyveska.sk/p/4035827479/2015/01/23/rtvs-stopla-vysielanie-omse-knaz-hovoril-o-referende 

Avšak opak sa stal pravdou! Pri príležitosti sprístupnenia výstavy Ľudovít Štúr, reformátor slovenskej spoločnosti, zišli sa na bratislavskom hrade aj hlavy pomazané. Ba priam celá plejáda hviezdnych ministrov, či poslancov SMERu, ktorých do dobrého svetla natáčala SMER TV. Premiér Fico okrem iného vyhlásil : "Chcem vyzvať slovenky a slovákov, aby okrem vlakov zamerali svoju pozornosť aj na takú historicky významnú osobnosť, akou bol Štúr."  Bystrejšiemu oku žurnalistu nemohla uniknúť situácia vášnivého rozhovoru dvoch pánov, ktorí boli v tak hlbokej debate ohľadne vysielania omší a pastierskeho listu, že ignorovali celú prehliadku spomínanej výstavy a s neprítomným pohľadom, sťa by ruka v ruke pochodovali po červenom koberci hradných pánov bratislavských.

Áno. Jeho eminencia Zvolenský a generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. A o pár dní nato, sa rozhodla RTVS omše so spomínaným pastierskym listom odvysielať. Záhada? Nie, len priateľské matiné len v ich podaní a len pre nich dvoch, či možné "vyhrážky" otca arcibiskupa kontroverznému riaditeľovi RTVS Mikovi. Chceme, alebo potrebujeme takéhoto riaditeľa verejnoprávnej inštitúcie, ktorému niekto niečo nariadi?

Kto teda koho štve a proti komu? Zaregistroval som len štvavú a nenávistnú kampaň, vedenú Alianciou za rodinu( AZR) s obrovskou podporou KBS, ktorá slovenskú spoločnosť viac či menej len rozdeľuje. KBS sa stavia do úlohy sudcu a chlebodárcu. Do kedy bude na Slovensku cirkev a jej predstavení, teda cirkevní papaláši, v kostoloch diktovať ako voliť a čo robiť? Dokedy bude cirkev tvrdiť, že bociany nosia deti http://oponent.blog.pravda.sk/2015/02/01/tretia-otazka-referenda-dokedy-budu-nosit-krestanov-bociany/ a že neexistujúca sexuálna výchova na školách je nutné zlo? Dokedy bude najbohatšia inštitúcia sveta parazitovať na našom rozpočte a mĺkvo prizerať utrpeniu a chudobe nielen na Slovensku ale aj vo svete?Nenastal čas na zmenu a posledné zbohom pre farizejov z KDH? Avšak nebezpečnou sa mne osobne javí predstava založenia novokresťanskej ortodoxnej strany predstaviteľom AZR pánom Chromíkom. Čo nebolo môže byť. Na Slovensku je to tak. Dojímavé bolo aj vyznanie filipínskeho dievčatka pápežovi Františkovi, prečo boh dopustí toľké utrpenie deťom na celom svete. Smaozrejme, nezmohol sa na odpoveď. To utrpenie deťom nespôsobuje len chudoba, ale často aj samotní papaláši cirkvi.

Aj keď napríklad saleziánsky kňaz, 84 ročný kňaz, Vojtech Zeman, napriek stanovisku KBS i AZR, že referendum je len na ochranu rodiny a nie je namierené proti nikomu ( napriek Ústavnej ochrane ), pred svojimi ovečkami v Nedeľu 1. februára vyhlásil: "My nemáme nič proti homosexuálom, ktorí sú slušní, ale tie ich páry trvajú veľmi málo, len 2% ostávajú spolu dlhodobo ( zaujímavé odkiaľ čerpal čísla ). Nadávať budú potom tie deti, však o to tu ide. Teraz my (cirkev) rozdeľujeme slovenskú spoločnosť. Ja som presvedčený, že za tým je toto : Rozbi rodinu. Potom ľahko rozbiješ aj národ. Tak potom nebudú žiadne národy, budeme sveto-občania, a ešte nám dajú ako nacisti voľakedy vypaľovali na ruku, tak nám dajú na ruku, či sme číslo jedna alebo číslo dva. Alebo viete, no tá oná, vraj sociologička, že my tu nebudeme robiť to, čo nejaká lúza odhlasuje, použila slovo lúza, vysokoškolsky vzdelaná, z Banskej Bystrice bola, hrozná baba, poviem Kotlebovi, aby dačo..( smiech! ). Alebo tí, čo ich aj zavreli, a to aj v Amerike, aj v Nemecku, že to boli sektári, somarina, hocičo tam dávajú...Však si všimnite aj ten pastiersky list. Oni ho zhodili úplne, avšak tam nie je nič, čo by sa mohlo vyčítať. O tom aj slovenský sedliak pred sto rokmi vedel, že jestvujú muži a ženy. A teraz nám povedia niečo iné. Ten kňaz Kuffa povedal veľmi dobre, že ten, kto ide proti desatoro božích prikázaní, že potom tie sa na neho zrútia a sám sa zničí potom. Takže my sme už pochovali komunizmus, nebojte sa, príde čas aj na tento liberalizmus (smiech!). Takže budete vychovávať deti tak, aby boli bojovné. Lebo kto kričí v tejto spoločnosti, ten si vydobí, nie ten, čo sa schová do svojej špajzi, nevydobí nič." Tieto jeho vyhlásenia sú na zváženie zdravému úsudku, že kto šíri xenofóbiu a nenávisť v spoločnosti. Príde mi to ako inkvizičný súd nad niektorými občanmi Slovenska vedený inkvizičnou cirkvou svätou.

Na druhej strane vynaliezavosť a humor ľudí však nemá medze. Internetom sa šíri aj taký pastiersky list, ktorý priam vyzýva k neúčasti na referende. Bagatelizuje jeho význam ako nástroja priamej demokracie. Čo samozrejme KBS považuje za nehoráznu drzosť , ktorú si môže dovoliť len neznaboh, či antikrist, priam diabol, resp. objavili sa aj bilboardy s fotkou pápeža Františka pozývajúceho 7.februára slovákov na pivo! Avšak otázna ostáva aj efektívnosť ústavného "nastavenia" referenda otcom vlasti Mečiarom,napriek mnohým,aj rozdielnym výkladom Ústavného súdu.

http://www.magnificat.sk/referendum-2015-neskutocna-drzost-falosny-pastiersky-list-z-dielne-inaksich-video-kto-seje-vietor-a-i

Nezodpovedanou otázkou ešte ostáva, kto financuje AZR v tejto masívnej  kampani, napriek vyjadreniam, že verejnú zbierku nevyhlásili, len akúsi podporu od veriacich  ovečiek z cirkevnej rodiny.

Tak je to na zamyslenie, je cirkev slovenská, politický parazit alebo nie? O čo ide katolíckej cirkvi na Slovensku? O vplyv. O vplyv nad ovčanmi Slovenska a nad vecami svetskými! Áno, skutočná rodina (otec a mama) je dôležitá pre každé dieťa, nie však v medziach, aké nám vnucuje cirkev! Tá istá cirkev, ktorej základným krédom je šíriť lásku medzi ľuďmi. Nemajú to s tou láskou nejak pomýlené? Nedajme sa zastrašiť ani politikmi ani cirkevnými papalášmi a povedzme im spolu veľké NIE!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?